Nem hagyták az út szélén: ismét kapott egy pozíciót Németh Lászlóné
A második Orbán-kormány egykori nemzeti fejlesztési minisztere nagy túlélő, legfrissebben a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Felügyelőbizottságának elnökévé nevezték ki.
A második Orbán-kormány egykori nemzeti fejlesztési minisztere nagy túlélő, legfrissebben a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Felügyelőbizottságának elnökévé nevezték ki.
Magyarország xenofób válasza címmel írt terjedelmes cikket a második világháború óta legnagyobb menekültválságról Eleni Tsakopoulos Kounalakis, az Egyesült Államok volt budapesti nagykövete a New York Times-ban. Szerinte a menekültválság legsúlyosabb napjaiban az volt a legnagyobb kérdés, Magyarország miért nem engedi át Németországba a migránsokat, ha nem akarja őket Magyarországon.
Magyarul is megjelent Eleni Tsakopoulos Kounalakis volt amerikai nagykövet könyve, amelyet budapesti élményeiről írt, és amelyből kiderül, hogyan viszonyult a Fidesz győzelme utáni átalakításokhoz.
Madam Ambassador címmel adja ki magyarországi tapasztalatait Eleni Kounalakis volt amerikai nagykövet. Megbízatása eleinte kissé unalmasnak tűnt, de a 2010-es kormányváltás számos izgalmat hozott. Mindjárt az első találkozója Orbán Viktorral nem sikerült igazán jól. Schmitt Pál pedig meglepte, amikor a vesztességet hozta fel a magyarokkal kapcsolatban, bár Kounalakis is pesszimistának látja népünket.
Nagyon csüggesztőek voltak azok az antiszemita kijelentések, amelyeket választott vezetők, illetve más prominens magyar vezetők tettek – mondta a Népszabadságnak adott interjújában Eleni Tsakopoulos Kounalakis. A távozó amerikai nagykövet arra figyelmeztet: minden egyes magyarnak rá kell jönnie, hogy ebben a kérdésben számít a hangja.
A Külügyminisztérium kezdeményezte a megbeszélést. Így szeretnék megtudni, magyarokat is lehallgattak-e.
2012 januárját nevezném a hivatali időm mélypontjának, ekkor volt komolyabb az aggodalmunk, hogy az új alaptörvény rossz hatással lesz az országra, annak független demokratikus intézményeire – nyilatkozta a HVG-nek Eleni Tsakopoulos Kounalakis.
Jövő tavasszal várhatóan visszakerül a magyar állam tulajdonába a budavári Táncsics-börtön, amint az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége használatba veszi új épületét, amelynek bokrétaavató ünnepségét csütörtökön tartották.
Ha egy kormánytöbbség pillanatnyi politikai érdekei mentén nagyon gyakran változtatja egy ország a törvényeit, vagy az alkotmányt, akkor felmerül a kérdés, hogy érvényesül-e még a jogállamiság – mondta a hvg.hu-nak a John Shattuck, a CEU rektora. Bill Clinton egykori emberi-jogi államtitkárával (aki hosszú éveket töltött korábban közép-európai országokban) az emberi jogok helyzetéről, a terror elleni harcról, a drón háborúról, és a magyar kormányt ért amerikai kritikákról is beszélgettünk.
Balog Zoltán olyan hibáért próbál visszavágni a Szaniszló Ferenc kitüntetését bíráló amerikai nagykövetnek, amit ő elkövetett, az amerikaiak azonban nem. Az Egyesült Államok ugyanis éppen azért nem adott díjat egy nőjogi aktivistának, mert kiderült, hogy antiszemita, Balog viszont három kitüntetést is adott aggályos figuráknak.
A gyűlöletbeszédet használó Szaniszló Ferenc kitüntetése csalódást keltő, és ugyanúgy árnyékot vet a kormány rasszizmus elleni erőfeszítéseire, mint a Bayer Zsolttól való elhatárolódás elmulasztása – írja az Egyesült Államok budapesti nagykövete.